Britská návštěva v Akropolis

před 4 roky, 21.5.2018 Zástupci města Bridgewater se zajímají o fungovaní neziskového sektoru v Uherském Hradišti

V pátek 18.5. jsme v Akropolis hostili vzácnou návštěvu. Přijela delegace z britského partnerského města Bridgewater.

Vedoucí úřadu města Brian Smedley spolu s jednatelem společnosti Altech, s.r.o. Antonínem Machalou, kteří mimochodem stáli u zrodu této interaktivní družby, s sebou tentokrát přivezli nově zvoleného starostu města Diega Rodriguese. Pan Rodriguese je nejmladším starostou v historii Bridgewateru, je mu pouhých 28 let a původem je z Portugalska. V týmu byla také zástupkyně mládežnických a komunitních grantů v distriktu Sedgemoor Julia Cooper a další zástupce města Bridgewater Tim Mander.


Celá návštěva se nesla v neformální a přátelské atmosféře. Vedoucí Jitka Janíková a zakladatelka Dagmar Mega provedly britskou návštěvu centrem Akropolis a stručně představily jeho náplň a aktivity.


Starostu Bridgwateru překvapilo komplexní zaměření centra, rozlehlost budovy i přívětivost prostředí k nejmenším dětem. Paní Cooper zase ocenila, jak se relativně malý tým centra dokáže vypořádat s náročnou administrativou, kterou musí zvládnout, aby nezisková organizace mohla fungovat.

Návštěva si na chvilku “odpočinula” také v našich multisenzorických místnostech, které jsou určeny, mimo jiné, ke zklidnění hyperaktivních dětí.


Zástupci naší organizace se zástupci města Bridgewater už po několik let aktivně spolupracují na občasných výměnných stážích.


Pár momentek z návštěvy najdete také v naší fotogalerii.


Zuzana Vandame


/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz