Zájem o aerobik u dětí roste. Také díky úspěchům

před 3 roky, 14.8.2015 Už nelze přehlédnout, že v centru Akropolis rozkvétá dynamický sport aerobik. V jarní soutěžní sezóně zaznamenaly výrazné úspěchy všechny věkové kategorie od 5 do 14 a více let a to jak na regionální, tak na celorepublikové úrovni - konkrétně v soutěži Česko se hýbe.

Nemalý podíl na těchto úspěších má hlavní trenérka Bohdana Poláchová.

Bohdana se od dětství věnovala sportovní gymnastice a v dospívání postupně přešla na aerobik. Jako trenérka dětí začínala díky své malé dceři ve své rodné Ostrožské Nové Vsi.

Za svou více jak 20letou trenérskou dráhu už přesně ví, co děti potřebují a jak je posunout dál a nejen to. Dokáže vytěžit potenciál z talentů a stejně tak nadchnout ty, kteří chtějí cvičit jen pro radost z pohybu a hudby.

Pokud přemýšlíte, jaký sport pro vaše děti zvolit, přečtěte si první část rozhovoru s ní.

RADOST I NOVÁ PŘÁTELSTVÍ

Čím děti, z tvé zkušenosti, aerobik nejvíce obohacuje?

Pro děti je hlavní motivace zábava, pohyb a tanec. Neméně důležitá jsou však také nová přátelství, smysl pro soutěživost i možnost stát se lepším a přijmout prohru. Je to skvělá průprava do života, jako ostatně každá vášeň a koníček.

NA ZÁVODNÍ ÚROVEŇ JE DOBRÉ ZAČÍT UŽ VE 4 NEBO 5 LETECH

Kdy je ideální s tímto sportem začít?

Záleží, zda ho chcete dělat pro radost nebo závodit. Pokud dělají děti tento sport pro radost, mohou se rodičům předvést minimálně dvakrát ročně na veřejném vystoupení centra Akropolis a mohou se k nám přidat kdykoliv.

Pokud chtějí závodit, je dobré začít co nejdříve. Ideálně ve čtyřech nebo pěti letech. Tady bych rodičům jen chtěla vzkázat, aby se nenechali odradit, pokud dítě zpočátku jen pokukuje po ostatních a obhlíží své okolí. Když je sport chytne, jsou pak velmi rychle schopné dohnat děti klidně o rok, o dva starší.

Co kluci a aerobik?

Kluci představují v každé skupině oživení a energii. Mrzí mě, že někteří to nevydrží, podléhají tlaku okolí a odchází.
Přitom kluci se díky tomuto sportu učí chovat k dívkám. Je zajímavé, jak už ve velmi nízkém věku lze vidět pozitivní
vývoj vztahu k opačnému pohlaví. Kromě toho u všech bez rozdílu je tento sport výborný pro koordinaci těla, fyzičku i pohybovou
paměť.

AEROBIK JE TÝMOVÝ SPORT A VYŽADUJE DŮSLEDNOST I DISCIPLÍNU

Jakou roli hrají rodiče?

Pomoc a spolupráce rodičů je nezbytná. Aerobik je týmový sport a to platí nejen ve skupině uvnitř, ale také ve vztahu dítě - rodič.
Je totiž hodně na rodičích, aby dítěti vysvětlili, že sport nemá jen své zábavné stránky, ale je i o disciplíně a
posilování pevné vůle. Občas vyžaduje  také odříkání,protože na závodní úrovni potřebujeme pravidelnou docházku na
tréninky. 

A co podle tebe nejvíc ovlivnilo vaše dosavadní úspěchy?

Kromě zmíněné pravidelné docházky a týmové spolupráce je to choreografie sladěná s chytlavou, rytmickou hudbou a kostýmy.
Tento mix působí nejen na porotu, ale také na diváky jako lehké afrodiziakum a dokáže je okouzlit. Proto se už teď moc těším
na naše další společné nápady a vystoupení.


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz