V Akropolis se rodí taneční talenty

před 3 roky, 17.12.2015 Dance show byla nabitá emocemi!


Atmosféra nabitá emocemi. Tak se dají shrnout první dojmy z Vánoční aerobic dance show, kterou pro děti ve Starém Městě uspořádalo centrum Akropolis. Zapálení, zábava, jiskry v očích a napětí při vyhlášení výsledků. Radost i mírné zklamání, které netrvalo dlouho. Při pohledu do publika, kde seděli rodiče a při představě blížících se Vánoc se každý drobný smutek rychle rozplynul. Děti si celý den náramně užívaly.


Do soutěží se přihlásilo téměř 200 závodnic a závodníků. Je to další dobrá zpráva pro uherskohradištský sport. A zájem dětí přináší ovoce, protože první sportovně-taneční talenty začínají vystrkovat růžky. Jména vítězů všech soutěžních kategorií najdete ve dalším, speciálním příspěvku.


Závodilo se v aerobiku, street dance a proběhla soutěž o taneční talent. Mezi účastníky převažovaly dívky, ale právě ve street dance se projevili také chlapci. „Chceme podpořit jejich odvahu a chuť, kluky potřebujeme jako sůl“ doplňuje Bohdana Poláchová, cvičitelka a organizátorka, v jejíž hlavně nápad na taneční show vznikl.

„Chtěla jsem dát prostor všem dětem, které navštěvují centrum Akropolis a které milují tanec, aby si mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak taková soutěž vypadá. Těší nás i zájem organizací z okolí, zejména dětí ze ZŠ Kunovice. Tanec před diváky měl úplně jinou dimenzi, než na trénincích“, doplňuje Bohdana Poláchová.


Na dopolední soutěžní část navazovala vystoupení dětí z centra Akropolis. I tady bylo cítit dojetí a adventní, sváteční atmosféru. Akropolis nabízí širokou paletu sportovně-pohybových aktivit pro všechny věkové kategorie. Mohli jste vidět malé Večerníčky, koťata, soby a také perfektně zvládnutý sportovní tanec. Celé pásmo oživila svým zpěvem studentka muzikálového herectví Aneta Poláchová.

Po ukončení programu si mohli všichni, kteří měli chuť, zatančit se Salsou Kyjov.


Na akci bylo výborné občerstvení, čerstvé těstoviny z oblíbené hradišťské restaurace La Brusla a vynikající vánoční cukroví, které napekly maminky dětí.


Výtěžek akce podpoří další aktivity neziskové organizace Akropolis. Celý tým centra tak vzkazuje velké díky všem, kteří se zapojili, sponzorům – nadaci Synot a městu Uherské Hradiště a v neposlední řadě rodičům, kteří se na své ratolesti přišli podívat. V létě se těšíme na další pokračování.

V dalším článku najdete jmenné výsledky a odkazy na fotogalerii.


Zuzana Vandame

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz