Sny odkrývají věci, které běžně přehlížíme

před 3 roky, 26.1.2016 Lámete si občas hlavu s tím, co se vám zdá a proč? :)

Sny mohou ovlivnit naše momentální rozpoložení a mnohdy určí i náladu na celý den . Historicky jim byl připisován důležitý význam a není to tak dávno, co se jimi naši předkové velmi detailně zabývali. Nyní, v době zaměřené na výkon a rychlé výsledky, jejich vliv a roli v každodenním životě podceňujeme. Na téma “Co mi říká sen” jsme pro vás na 11.2 a 18.2 připravili poutavé povídání. Ponořme se na chvilku s lektorkou Dášou Mega do  tajemství snů.

Dášo, co nám napovídají sny?

Výklad snů má více rovin. Jednak zrcadlí naše aktuální rozpoložení, ale co je důležité, poukazuje na dlouhodobější problémy, které bychom mohli a měli řešit.

V čem jsou tedy sny pro nás přínosné?

Nabízí jiný úhel pohledu na věci, které v běžném životě přehlížíme a které náš rozum neumí dobře zpracovat, protože na ně nestačí.

Dají se sny naprogramovat?

Naprogramovat se nedají. Pouze pokud o něčem intenzivně přemýšlíme, může se nám to ve snu objevit. Zpravidla však úplně jinak než bychom čekali.

Jak jsi objevila právě téma snů a jejich významu?

Při rodičovské edukativní terapii. Často se u svých známých i u lidí, kteří ke mně dochází na konzultace setkávám s tím, že se potřebují svěřit s tím, co se jim zdálo. Existují velmi silné sny a také sny, které nás dokážou úplně rozhodit. Tento seminář nabízí způsob, jak se sny pracovat. Využívám k jejich interpretaci metodu francouzského terapeuta Alana Drimmera, jehož semináře jsem absolvovala.

Proč právě Alan Drimmer?

Práce se sny v pojetí Alana Drimmera nevyužívá žádné mystické a esoterické prvky, ale vnáší do výkladu systematičnost a návody, jak lze se sny pracovat. Sny mají vlastní logiku, proto je důležité se na ně dívat jinak. Mohou nás výrazně posunout. Odhalují souvislosti a situace, které na první pohled nevidíme. Některé sny se nám vracejí od dětství. Některé si do detailu pamatujeme.

Co za poselství nám tedy sny chtějí sdělit?

Výrazné, živé sny se opakují, když jsou důležité. Vrací se nám, protože se s daným problémem stále potýkáme. Nutí nás přemýšlet. Sen ale mluví v symbolech. Tím, že se jím zabýváme, nás nutí problém neodsouvat, věnovat mu pozornost. Intuitivně nás vede. Porozuměním snu tento proces urychlíme, protože pak využijeme i naši vědomou, rozumovou schopnost.

Pro koho je toto téma určeno?

Téma je pro všechny, kteří se chtějí více dozvědět o sobě. Může však pomoci také rodičům, jejichž děti mají živé sny nebo noční můry. Sen má svou důležitost pro každého, ať už jsme realisti nebo snílci, technici, lektoři nebo lékaři :)

Děkuji za rozhovor,

Zuzana Vandame

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz