Sdílené kanceláře jsou o potkávání

před 2 roky, 5.4.2016 Co je podstatou "coworkingu" a proč?

Coworking nebo-li sdílená kancelář je prostor pro profesionály pracující na volné noze i pro ty, kteří tráví hodně času prací z domu. Tato služba se při zvyšujícím počtu živnostníků stává stále více žádanou, protože má pozitivní vliv na rozvoj podnikání i produktivitu pracovního dne.


Vznik coworkingových center zaznamenáváme od roku 2010 zejména ve větších městech a reaguje hlavně na fenomén sociálních sítí, které na jednu stranu život usnadňují tím, že urychlují komunikaci, na druhou však nepřímo odkazují do větší sociální izolace.


Sdílené kanceláře tak vznikají díky primární lidské touze se potkávat.

Svůj původ mají v USA a za jejich rozšířením hledejte hlavně odborníky z oblasti IT, kteří si je vymysleli jako alternativu právě k práci z domu nebo v internetových kavárnách. Sdílené prostory se tak začaly rychle rozšiřovat nejen z důvodů ekonomické efektivity, ale také díky výhodám vyplývajícím z budování pracovních komunit.


Potřeba flexibility a vysoké náklady na zaměstnance jsou dva důležité faktory, které zvyšují počet nezávislých a volných profesí. I z těchto důvodů zkušební provoz a určitou podobu takového sdílené prostoru zprovozňuje nezisková organizace centrum Akropolis v Uherském Hradišti. Prostor se nachází ve Staré Tenici a je určen zejména rodičům dětí, které zde navštěvují zájmové kroužky. K dispozici budete mít notebook, připojení se na internet a zázemí centra. Projekt se pomalu rozbíhá. Pokud máte zájem, můžete si takovou kancelář přijít vyzkoušet. Jedná se o novinku, proto bude první rok provozu sdílené kanceláře pro zájemce bezplatný.

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | Interní sekce | web: icard.cz