Pohyb je potřeba správně namixovat. To platí i pro život.

před 2 roky, 19.6.2017 Rozhovor s mistryní světa v aerobiku Olgou Šípkovou

Průkopnice aerobiku v Česku, mistryně světa a Evropy Olga Šípková, učí ženy i muže, jak pracovat na svém těle. Vždy byla aktivní člověk a perfekcionista, který chce vše dotáhnout do zdárného konce. Nikdy se nevzdávala. Hektické životní tempo zřejmě přispělo k psychickým problémům, které ji dohnaly na prahu čtyřicítky. Prošla náročnou životní zkouškou. Nyní už je opět fit a dává ženám radost ve formě cvičení i koučovacích lekcí. Na začátku prázdnin přijede na pozvání Bohdany Poláchové na Slovácké léto a můžete si s ní zacvičit v rámci programu Fitness day. Přihlášky najdete zde. Co všechno nám v Uherském Hradišti předá?


Jste aktivní žena, prožíváte pestrý a intenzivní život, vynakládáte spoustu úsilí. To vás dovedlo k zářným úspěchům. V nedávné době jste si však sáhla psychicky na dno. Po všech těchto zkušenostech, existuje něco, co byste ve svém životě udělala jinak, kdybyste mohla vrátit čas?

Mými psychickými problémy se odstartovala kapitola vlastního sebeuvědomění. Začala jsem více brát v potaz sama sebe. Celý život se věnuji lidem, předávám jim energii, snažím se sdílet. Dlouhou dobu jsem tak ignorovala varovné signály. Pokud bych mohla něco vrátit, tak asi tu možnost začít vnímat sama sebe o něco dřív.

My ženy máme spoustu aktivit, jdeme z role do role, musíme si umět říct o pomoc, zastavit se a vnímat se.


Jaké konkrétní poučení byste tedy s ženami chtěla po svých zkušenostech sdílet?

Slovo rovnováha. V životě nelze jen dávat, ale je potřeba i brát. Aktivitu vyvážit odpočinkem. Náš život musí být v rovnováze.


PŘÁNÍ NÁM POMÁHÁ SE POSOUVAT

Je složité se to naučit?

Je to o hloubání, když se začneme nořit do sebe, zjišťujeme, jak málo o sobě víme. Cesta k sebeuvědomění je vlastně cíl. Když pocítíte chuť něco změnit, je to úžasný moment. Pak najednou v moři informací poznáte ty, které vám prospívají a dělají dobře. Je to o nacházení se, o hloubce a snaze nežít jen povrchem.


Věříte, že když si něco hodně přejete, vyplní se to?

Přání nám pomáhá se posouvat. Má smysl, je důležité, podvědomě k němu směřujeme a mnohdy se vyplní. Důležité je, aby bylo pozitivní. Život máme ve svých rukou.


PROGRAMEM NA FITNESS DAY CHCEME OSLOVIT A MOTIVOVAT CO NEJVÍCE LIDÍ

Budete nyní cvičit na Slováckém létě v rámci programu Fitness day, na který vás pozvala Bohdana Poláchová. Na jaké cvičení se zaměříte?

Na takové cvičení, které může oslovit co nejvíce lidí. Bude to protahovací a jógové cvičení, které napomáhá zpomalení a zklidnění. A pak to bude tak zvané Deep work, to je velmi vyvážené cvičení, které má pozitivní vliv na srdce, plíce, hluboké svaly, zahrnuje balanční cvičení i relaxaci. Toto cvičení má velký potenciál a osloví lidi s různým temperamentem. Je to ukázka, jak se o své tělo starat, jak ho zalévat, aby nechřadlo.


Zakomponujete do cviční i nějaké taneční prvky?

Taneční prvky v aerobiku jsou náročnější na paměť a tento program bude zaměřený více na posilování, uvolnění a soustředění se na sebe. Tanec ale miluji, proto ho zařadím při mé příští návštěvě na podzim, kdy přijedeme s Davidem Huffem v rámci Tělo a mysl tour.

Moc se těším na obě akce a na Uherské Hradiště.


Děkuji za rozhovor,

Zuzana Vandame