Naše dojmy z tanečních hrátek

před 2 roky, 29.2.2016 Fotogalerie a shrnutí

V neděli 28.2. ožil Klub kultury tancem, pohybem a všudepřítomným sněhulákem Olafem.

Centrum Akropolis pořádá taneční karnevalové hrátky každý rok ve svých prostorách na Staré Tenici. Letos však díky vysokému zájmu dětí i rodičů bylo potřeba najít větší sál, kde by se všichni vešli a mohli si hrátky pořádně užít. Pomocnou ruku nabídl právě Klub kultury a díky partnerství umožnil jedné z největších nestátních neziskových organizací v Uherském Hradišti uspořádat akci se slavnými hosty.

“Jana Ondera k nám zveme opakovaně, protože se dětem umí přiblížit. Je přirozený a energie z něj doslova září. Sám prohlašuje, že malé tanečníky motivuje hlavně tím, že jim předává hravost jeho dětského já, které při tanci vyplouvá na povrch”, dodává hlavní iniciátorka akce Bohdana Poláchová.


Zábavná výuka chytlavých tanečních choreografií je cestou, jak rozvíjet pohybově nadané děti. Jan Onder s Luckou Hunčárovou pracují se slovy a texty písní, které přenáší do pohybových sestav. Děti tak mohou snadno a přirozeně trénovat paměť i rytmus.

Nechybělo mnoho a k tanci se přidali i přihlížející rodiče.


Tanečníci do programu zapojili i mladou muzikálovou zpěvačku Anetu Poláchovou a atmosféra v sále gradovala. Po hodinovém řádění rozdal taneční pár dětem fotky s autogramy a organizační žezlo převzal sněhulák Olaf z centra Akropolis. Druhou část odpoledne rozproudily talentované cvičenky soutěžního aerobiku a sklidily nadšený potlesk.

Dál už se soutěžilo, sportovalo a tancovalo. Kdo chtěl mohl si nechat v předsálí namalovat na obličej nebo na ruce oblíbený obrázek nebo si v dílničkách vytvořit vlastní masku.


Spokojené dětské tváře a úsměvy signalizují, že taneční hrátky na Klubu kultury centrum Akropolis uspořádá i další rok.Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii.

Videozáznam z akce

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | Interní sekce | web: icard.cz