Jan Onder: Přivezeme k vám hodně energie

před 2 roky, 9.2.2016 Rozhovor o taneční vášni.

Sympatický kudrnáč a lev tanečních parketů Jan Onder dokáže tancem doslova nakazit. Ne nadarmo má svůj vlastní televizní pořad Taneční hrátky s Honzou Onderem, který je určený především dětem.

A právě pro děti zavítá do Uherského Hradiště jako učitel na Taneční karnevalové hrátky, které spolu s Klubem kultury pořádá centrum Akropolis. Akci finančně podpořilo i studio Top Fitness.

Jak Honza vnímá taneční atmosféru v Uherském Hradišti a co děti tancem získávají?

Čtěte:

Po pár měsících se vracíte do Uherského Hradiště, jak na vás jako na porotce zapůsobila atmosféra na květnovém Akropolis aerobic cupu?

Byl jsem nadšený ze skvělé organizace, z úžasné atmosféry a hlavně jsem byl překvapený z té neuvěřitelné účasti! Bylo u vás hrozně moc soutěžících a zrovna tolik diváků, byl to kotel!


Kde berete taneční energii a co vás na tanci nejvíc baví?

Na tanci mě nejvíc baví skutečnost, že se pořád můžu zlepšovat. Čím více toho umím, tím více si uvědomuji, že je ještě kam jít. Také miluji ten pocit, že když se to podaří, vytváříme krásu a estetický vjem...


Zaměřujete se spíš na temperamentní latinsko-americký styl nebo vám víc sedí klasika?

Zaměřuji se výhradně na latinskoamerické tance, klasiku jsem tančil jako kluk, ale postupem času jsem zjistil, že temperamentní tance jsou mi bližší...


Co všechno dává podle vás tanec dětem? Čemu se díky němu mohou naučit a čím hlavně je tanec obohatí?

Kromě toho, že pohyb je obecně velmi zdravý, bych řekl, že tanec dětem dává dobré morální základy... Naučí děti prohrávat, vyhrávat, tvrdě pracovat, komunikovat a přizpůsobovat se!


Chodí k vám spíše děti, které chtějí soutěžit nebo tancovat pro radost?

My vedeme děti k soutěžnímu tanci, i soutěžení je zábava.


Co byste vzkázal těm, kteří chtějí zkusit závodní tanec?

Je to dřina, ale je to krásná záležitost! Kdo nezkusil nepochopí...


Můžete nám naznačit, s čím na konci února přijedete a na co se děti a jejich rodiče mohou těšit?

Přivezeme hodně energie a budeme s dětmi 50 minut šilet, bláznit a řádit. Kromě toho, že děti naučíme děti legrační tanečky jim taky ukážeme, jak by mohly posilovat, jak se tanečnici přitahují a taky to, jak má správný tanečník stát...


Děkujeme za rozhovor

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | Interní sekce | web: icard.cz